Ders Notları

Hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız.

4. Sınıf Türkçe Metinden yararlanarak defterinize hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Metinden yararlanarak defterinize hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Cücelerden daha küçük olan insan tipli yaratıkların bulunduğu bir orman bulunmaktaydı. Bu yaratıklar yüzyıldan fazla yaşayabilmekteydiler. Yüzüncü yaş günü kutlamasında ünlü bir büyücü geldi. Kutlamalara ejderha görünümlü havai fişeklerle katkıda bulundu.


Metinden yararlanarak defterinize hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bizim dünya üzerinde olmayan bir dünya üzerinde iki tane kıta bulunmaktaydı. Kıtaların batıda olanı çok aşırı sıcaktı, kuzeyde ve doğuda kalan kıta ise soğukluğun arttığı bir kıtaydı. Kıta üzerinde yedi yılda bir uzun geceler vede uzun kış dönemleri geçmekteydi.

Uzun kış geceleri geldiği zaman buzdan kral ölüleri dirilterek canlılara karşı bir ordu kuruyordu. Aynı zamanda sıcak bölgede sürgünde olan prens kendisine ordu kurarak büyük okyanusu geçerek, elinden alınan krallığı  almak için ordu toplamaktaydı. Kendine kölelerden bir ordu oluşturarak okyanusu geçti, ejderha kraliçesinden de destek alarak gelen buz kralını yendi.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. harika metin olmuş ellerinize sağlık arkadaşlar bir tanesiniz her zaman hayatımı kurtarıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.