Ders Notları

Sosyal Bilgiler dersinin hayatımıza yaptığı katkıları örneklerle açıklayınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sosyal Bilgiler dersinin hayatımıza yaptığı katkıları örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sosyal Bilgiler dersinin hayatımıza yaptığı katkıları örneklerle açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Sosyal bilgiler dersi sayesinde benim de bir eğitim ve sağlık hakkım olduğunu, diğer haklarımı, aile ve toplum içerisinde bir birey olarak bazı görev ve sorumluluklarım olduğunu öğrendim. Böylece planlı çalışmayı kendim için ilke edindim.


“Sosyal Bilgiler dersinin hayatımıza yaptığı katkıları örneklerle açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Sosyal bilgiler dersi yaşadığımız toplumun geçmişini, kültürel yapısını, coğrafi özelliklerini, bizlerin hak, görev ve sorumluluklarını, milli kimliklerimizi, diğer kültürlere saygı duyulması gerektiğini öğretir.

Sosyal bilgiler sayesinde her öğrenci kendisinin bir birey olduğunu, özgüvenine katkı sağlayarak geçmişini bilen ve geleceği emin adımlarla yürüyen bir birey olmasını sağlar. Kendi kültürel özelliklerine sahip çıkmasını ve diğer kültürlere saygı duymayı öğretir.

Planlı çalışmayı, hak ve sorumluluklar gibi insanların hayatta hem ezilmeden hem de başkasını ezmeden yaşayabileceğini gösterir.

Sosyal bilgiler dersi sayesinde bir birey olduğumu ve genel kültür alanında birçok bilgi edindiğimi fark ettim. Haklarımı, planda yaşamanın önemini, görev ve sorumluluklarımı öğrenerek daha iyi bir insan olmak için azmetmeyi öğrendim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 sınıfa geçtiğiniz günden itibaren birçok konuyu ve bilgiyi öğreten Forum sayfa sitesine çok teşekkür ederiz buradaki bilgi ve cevapları birçok konuyu güzel bir şekilde anlayabilirsiniz Forum sayfa sitesine vermiş olduğu bilgi de cevapları ile birçok konuyu hemen tamamlarsınız özellikle sosyal bilgiler dersinde verilen bilgi ve cevaplarla tüm konu iyi bir şekilde anlıyorum Forum sayfası sizin verdiği bilgilerle ödev yaptığınız sanat tüm bilgileri iyi bir şekilde anlarsınız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.