Ders Notları

Fare Yazıcı Bilgisayar Tarayıcı kelimeleri ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız.

4. Sınıf Türkçe Fare Yazıcı Bilgisayar Tarayıcı kelimeleri ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Fare Yazıcı Bilgisayar Tarayıcı kelimeleri ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilgisayar: Çok sayıda aritmetiksel veya mantıksal işlemler yapabilen cihazdır. İnternetin kullanılması ile daha fazla yaygınlaşmış ve gelişmiştir.

Fare :Ekrandaki iconları seçmeye yarayan giriş aygıtı

Yazıcı: Elektronik ortamdaki grafik ya da metinleri bir kağıt üzerine işleyen alettir.

Tarayıcı : yazı, fotoğraf gibi belirli görsel simgeleri tanıyabilen ve bunu bilgisayar ortamına aktarabilen optik aygıt.


Fare Yazıcı Bilgisayar Tarayıcı kelimeleri ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilgisayar: Çok sayıda aritmetiksel veya mantıksal işlemlerden oluşan bir işi, önceden verilmiş bir programa göre yapıp sonuçlandıran elektronik araç, elektronik beyin.

Fare :Ekrandaki öğeleri seçmenizi ve hareket ettirmenizi, bu icon’ların temsil ettiği işlemleri sol tuş ile bir veya iki kez tıklayarak yaptırmanızı sağlayan bir giriş aygıtı’dır.

Yazıcı: Elektronik ortamdaki grafik ya da metinleri bir kağıt üzerine işleyen alettir.

Tarayıcı : yazı, fotoğraf gibi belirli görsel simgeleri tanıyabilen ve bunu bilgisayar ortamına aktarabilen optik aygıt.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teknolojik ürünlerin başında gelen ve gün geçtikçe yeni özelliklere sahip olan bilgisayarlar klavyeye fareye ve yazıcıya bağlanarak birçok özelliklere sahip olabiliyor. Yazı yazmak için klavye ihtiyaç duyabiliriz. Günümüzde ve toplara yapışık olan klavyeler yazı yazmak ve bilgisayarda işte görmek için oldukça önemli bir parçadır. Ayrıca bilgisayara bağlı olan veya kablosuz olan fareler sayesinde bilgisayarda istediğimiz yeri işaretli yiyebiliyor veya tıkla ya biliyoruz. Bilgisayar bağlı olarak çalışan yazıcılar ise çıktıları çıkarmak veya istediğiniz herhangi bir örneği yazılı bir şekilde veya görsel bir şekilde çıkarmak için gerekli olan aletler dir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.