Ders Notları

Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz değerli bir varlık mıdır? Neden?

5. Sınıf Türkçe Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz değerli bir varlık mıdır? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz değerli bir varlık mıdır? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evet Vatan uğrunda Her fedakarlığı göstereceğimiz değerli bir varlık olduğunu kabul edebiliriz. Vatan olmadan hiçbir şey olmayacağını bilerek Vatan için her şeyi yapmamız gereken bir değerdir.


Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz değerli bir varlık mıdır? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan uğrunda Her fedakarlığı göstereceğimiz değerli bir varlıktır.

Vatan Bizleri bir araya getiren bizlerin bağımsızlığımız sağlayan rahat ve özgür bir şekilde istediklerimizi yapabildiğimiz rahat bir şekilde yaşayabildiğimiz bir Kutsal Toprak parçasıdır.

Türk Milleti olarak Vatanımıza bağlılığımızı göstermemiz ve gelebilecek tehlikelere karşı dimdik durduğumuz sürekli olarak milli mücadele döneminde Çanakkale Savaşı’nda ve 15 Temmuz gecesinde bütün fedakarlığını’ yaptığımız en güzel örneklerin başında gelmektedir.

Sonuç olarak Vatan uğrunda Her fedakarlığı göstereceğimiz en önemli değer olarak kabul edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatanımız elbetteki ğruna birçok şehidime kasenin olduğu bağımsızlığı ve özgürlüğü için binlerce mücadele verilen ve her zaman bağımsızlığının simgesi olan bayrağımız ve İstiklal marşı’nı dalgalandırma mız gereken en güzel yaşanabilir ortamlar gelenek ve görenekleri kültürümüzü yaşatmış olduğumuz ortamlar olarak bilinmektedir. Vatan denilince aklımıza bir toplum içerisinde hemen hak ve özgürlüklerimizi faydalanarak özgür bir şekilde yaşamak tüm değerlerimizi bilmek huzurlu güvenilir yaşanılan ortamların olduğu savaşsız bağımsız özgür bir şekilde yaşanan vatan topraklara sahip olmak anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.