Ders Notları

“Teknoloji yararlı mıdır zararlı mıdır?” konusunu gruplar oluşturarak tartışınız.

4. Sınıf Türkçe “Teknoloji yararlı mıdır zararlı mıdır?” konusunu gruplar oluşturarak tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Teknoloji yararlı mıdır zararlı mıdır?” konusunu gruplar oluşturarak tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Teknoloji yararlıdır konusu ile ilgili münazara

Teknoloji yararlı mıdır zararlı mıdır sözüne en güzel ifade teknolojinin vermiş olduğu nimetlerin yararlı olduğunu ifade ederek cümlelerimizle başlamalıyız.

teknolojinin yararları saymakla bitmeyeceğini Gibi Düşünmek gerekirse araba olmadığı zaman aylarca gidebileceğimiz Yolları nasıl gidebilirdik sağlık açısından hastalıkları nasıl bulabilirdik uzaktaki insanlarla nasıl iletişim kurabilir dik araştırmalarımızı nasıl kısa kısa bir sürede yapabilirdik hiç düşündünüz mü?

İşte bunların hepsi Teknoloji sayesinde kolay bir şekilde insanların gelişen arabalarla beraber gelişen sağlık insanları ve sağlık aletleri ile beraber Cep telefonlarıyla televizyonlarla bilgisayarlar ile beraber kolay bir şekilde iletişim kurabilmek de araştırmalarını yapabilmek de ve Hayatını en güzel bir Konfor şeklinde yaşadığını ifade etmemiz doğru olacağından dolayı teknolojinin yararları hemen hemen her alanda insanların imkanı nasıl olduğu için günümüzde hayatımız çok iyi olduğunu ifade etmek doğru olacaktır.

Sonuç olarak teknoloji insanların hayatının merkezinde yer alan en güzel bahçe olarak görülmesi gereken ve istediğimiz teknolojik alet ile beraber hayatımızın güzelleştirici Bir Gül tanesi olarak teknoloji gelişmelerini ifade etmek mümkün olacaktır.


“Teknoloji yararlı mıdır zararlı mıdır?” konusunu gruplar oluşturarak tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Teknoloji zararlıdır konusu ile ilgili münazara

Günümüzde insanların işlerini kolaylaştıran sürekli olarak insanların elinin altında olan teknoloji insanlara yarar sağladığı gibi birçok zararım olduğu ve insanların üzerine yıkıcı etkiler yarattığını ifade edebiliriz.

Teknolojinin zararları Arasında ilk olarak insanları Asosyal bir hale getirerek toplumdan ayrıştırılması ile beraber aile yapısını toplum içerisindeki var olan kuralların yansıtılması toplumun bozulması ve bunu da devletin içerisinde var olan işleyiş mekanizmasını zarar vermesinden dolayı teknoloji büyük zararlı olarak ifade etmek mümkün olacaktır.

Ayrıca teknolojinin kullanılması ile beraber insanların üzerinde beyinsel vücutsal ve organsal olarak birçok konuda zarar verdiği gibi stres kaynaklı irçok hastalığa neden olmakta kansere yol açmakta ve İnsanların sağlıklı olarak birçok konuda zarar görmesinden dolayı teknolojik zararlar arasında yer almaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teknolojinin yararı olduğu kadar zararları da bulunmaktadır. Teknolojinin yararlarından faydalanmak için öncelikle eğitim bilgi haber gibi ayrıca iletişimin bir alanlarda yeterince ve dengeli bir şekilde kullanmamız gerekir. Teknolojik araç gereçler de çok fazla zaman geçirmek Bir de sosyal hayatta uzak tutabileceği gibi birçok sağlık sorunuyla karşılaşabileceğimiz ile unutmamamız gerekir. Özellikle günümüzde yaygın olarak bilinen teknoloji bağımlılığı da teknolojik araçlardan gelmiş olan zararlı alışkanlıklardan biri olarak sayılır. Özellikle çok fazla teknolojik araç gereçler de zaman geçiren insanların mutsuz olduklarını bir şeyden memnun kalmadıklarını ve birçok sevdiklerinden uzun uzak kaldıkları söylenebilir. Teknolojik aletlerde zaman getirirken kısıtlamalı ve dengeli bir şekilde zamanımızı ayarlamak oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.