Ders Notları

Ampulün insanlığa sağladığı faydalar hakkında neler söyleyebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ampulün insanlığa sağladığı faydalar hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ampulün insanlığa sağladığı faydalar hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :

Ampulün insanlara sağladığı faydalar çok fazla olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. Ampulün insanlara sağladığı faydalara örnek vermek gerekirse yollarımızı aydınlatması evlerimize Işık vermesi gemilere yol göstermesi gibi birçok örnek verilerek ampulü insan hayatında ne kadar önemli olduğunu ifade etmek gerekmektedir.


Ampulün insanlığa sağladığı faydalar hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap :

Ampulün insanlığa sağladığı faydalar saymakla bitmemek de beraber insanların hayatını ne kadar kolaylaştığını bu yazımızda ele alacağız.

Ampulün insanlığa sağladığı faydalar Örnek vermek gerekirse yola çıkarken araçlarımızda var olan Işıklar evlerimizde kolaylıkla dolaşma mızı sağlayan ampuller yollarda görmemizi sağlayan ve yolumuzdaki tehlikeleri bize gösteren ışık olarak kabul edilmekte Ayrıca seyahat araçlarında yolu gösteren ve uyarı için bizleri ikaz eden ampuller denizlerde Deniz fenerlerinde gemilere yol gösteren Işık olarak da kabul edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ampulün buluşu ile birçok insan olan aydınlatma ya sahip olmuştur. Eskiden insanlar lamba mum gibi aydınlatma araçlarını kullanırlardı. bulaşık kaynakları kullanımı zor olan ve bazı durumlarda durumlarda sönebilen ışık kaynakları ydı.Thomas Edison ampulü icat ettikten sonra çeşitli denemeler yaparak ve günümüzde farklı yeniliklerle imkanları sağlanan ampul günlük hayatımızda çok önemli bir yer tutmaktadır ampuller aydınlatma mızı çok rahat bir şekilde sağlar ayrıca sokak lambaları okullarda iş yerlerinde ve birçok kesimde aydınlatmaya yardımcı olan ampullerde bulunur

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.