Ders Notları

Satın alınan oyuncağın mı yoksa emek verilerek yapılan oyuncağın mı daha değerli olduğunu düşünüyorsunuz? Neden?

7. Sınıf Türkçe Kitabı Satın alınan oyuncağın mı yoksa emek verilerek yapılan oyuncağın mı daha değerli olduğunu düşünüyorsunuz? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Satın alınan oyuncağın mı yoksa emek verilerek yapılan oyuncağın mı daha değerli olduğunu düşünüyorsunuz? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Ben emek verilerek yapılan oyuncağın daha değerli olduğunu düşünüyorum. Çünkü burada farklı bir samimiyet e insanın kendisi yaptığı için o şeye karşı ayrı bir sahiplenme duygusu vardır.


“Satın alınan oyuncağın mı yoksa emek verilerek yapılan oyuncağın mı daha değerli olduğunu düşünüyorsunuz? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ben bazı zamanlar satın alan oyuncağın bazı zamanlar ise emek verilerek yapılan oyuncağın daha değerli olduğunu düşünüyorum.

Çünkü bir şeyin değerli olup olmaması onu kimle yaptığına ve anısına göre değişmektedir.

Çok emek verilmese bile tatlı bir anı veya çok istemiş olduğun bir oyuncağı almak çok değerli anılar bırakabilir.

Ailemizle arkadaşlarımızla veya başka sevdiklerimizle beraber güzel bir gün geçirdikten sonra anası olan bir oyuncak emekle yapılan birçok oyuncaktan daha kıymetli olabilir.

Aynı şekilde parasal değeri çok yüksek olsa bile kötü bir anı bırakan pahalı bir oyuncak emekle yapılmış küçük bir oyuncaktan daha değersiz olabilir.

Yani bana göre bir şeyin değerini ona yüklenen anlam kimle yaptığın ve anası belirlemektedir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Satın alınan oyuncak yerine emek edilerek ve harçlıklar biriktirerek alınan oyuncağın daha kıymetli ve özel olduğunu söyleyebilirim. Örneğin çok sevdiğiniz ve beğendiğiniz bir oyuncağı harçlıklarınızla biriktirerek aldığınız zaman elbette ki onun ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu görebilirsiniz harçlıklarımızla biriktirerek almış olduğumuz oyuncaklar elbette ki böylesine alan oyuncaklardan daha değerli ve kıymetlidir hepimiz çocukluk döneminde bunu yaşamışızdır ve bu oyuncakların ne kadar güzel olduğunu hepimiz hissetmişizdir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.