Ders Notları

Haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız? Anlatınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Haksızlığa uğramak beni oldukça üzer. Ancak üzülsem de soğukkanlılıkla hareket etmeye çalışırım. Öfkeli isem öfkemin geçmesini beklerim.

Karşımdaki insanı dinlemeye çalışır , daha sonra kendimi uygun ifadelerle savunurum. Gerekirse büyüklerime haber vererek yardım isterim.


Haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hiçbir insan haksızlığa uğramayı istemez. Haksızlığa uğradığım zaman canım sıkılır ancak konuşarak birçok sorunun hallolacağına inanıyorum. Haksızlık insani bir durum değildir. Karşımdaki insanı dinler ve kendimi uygun ifadelerle savunurum.

Eğer anlamayacak bir insan ise büyüklerimden yardım talep ederim. Okuldaysa öğretmenimden eğer evime yakın bir bölgede isem aileme haber veririm. Bu durumlarda büyükler aramızdaki sorunu çözmemizde bize yardımcı olurlar. Onun için kavgaya dönüşecek olan durumlarda eğer ortak nokta bulunamıyorsa , büyüklere haber vermek çok önemlidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Haksızlığa uğradığımız zaman üzülebilir ve kendimizi zor durumda kalmış hissedebiliriz. Haksızlığa uğradığımız zaman kendimize en güzel şekilde ifade etmenin yollarını bulmalıyız haksızlığa uğradığımız zaman karşımızdaki insanı rencide edecek şekilde değil anlaşılır kelimelerle kendimizi ifade etmenin yollarını bulmalıyız eğer bir konuda haklı İshak muhakkak hakkımızı savunmalıyız çünkü haksızlığa uğramak insanlara üzebilir ve zor durumda bırakabilir haksızlığa uğradığımız zaman bu karşımızdaki insanın da hata yaptığını örneğidir hata yapmış insan bize özür dilemesini bekleyebiliriz Ayrıca haksızlığa uğramak sosyal hayatta bizi değişik konulara sürükleyebilir bu sebeple haksızlığa uğradığımız zaman kibar ve nazik bir şekilde kendimizi ifade ederek haklı olduğumuzu açıklamalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.