Ders Notları

Aile bireylerinizi iyimserlik ve kötümserlik açısından değerlendiriniz.

8. Sınıf Türkçe Aile bireylerinizi iyimserlik ve kötümserlik açısından değerlendiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile bireylerinizi iyimserlik ve kötümserlik açısından değerlendiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailemizde kardeşim, annem ve ben iyimseriz. Ancak hayat içerisinde olaylar karşısında ailemizin ihtiyaçlarını karşılamak ve iş olanaklarının verdiği stres nedeniyle iyimser olmasının yanında babam biraz kötümserdir.


Aile bireylerinizi iyimserlik ve kötümserlik açısından değerlendiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Annem sürekli olarak iyimser olan bizleri seven, koruyan ve güzellikler düşünen biridir. Babam ise ; gelecek kaygısı ve hayat mücadelesi nedeniyle biraz kötümser olan hayat içerisinde ailemize gelecek olan tehlikeleri düşündüğü için biraz kötümser olduğunu ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile birimlerimizin iyimser gözlerine örnek vermek istersek öncelikle aile içindeki saygı sevgi ve hoşgörüye büyük önem verirler. Ailede bulunan genel ev işleri dışarıda bulunan işler birlik beraberlik ve yardımlaşma içinde yapılır. Ayrıca aile bireylerinden biri hastalandığı zaman tüm aile bireylerimiz elinden gelen tüm veda kargoyu yaparak yardımda Ayrıca aile bireyleri arasında en güzel verilecek örneklerden biri ise kendi sorumluluklarımızın farkında olarak bunları zamanında yapmaktır. Aileler arasında kötü davranışları bulunan aile bireylerimizin konuşarak ve bunlara çözüm bularak bir arada planlı bir şekilde sorunları çözmek önemlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.