Atatürk'ün "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır." sözünden yola çıkarak görev bilinci hakkındaki düşüncelerinizi sınıf ortamında tartışıp değerlendiriniz. | Forum Sayfa Cevapları

Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözünden yola çıkarak görev bilinci hakkındaki düşüncelerinizi sınıf ortamında tartışıp değerlendiriniz.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözünden yola çıkarak görev bilinci hakkındaki düşüncelerinizi sınıf ortamında tartışıp değerlendiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözünden yola çıkarak görev bilinci hakkındaki düşüncelerinizi sınıf ortamında tartışıp değerlendiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;

Cevap :Aldığımız görevi yerine getirebilmemiz için her zaman azimli olmamız gerekir. Yaptığımız işi önemsemez kendi keyfimize göre çalışır, gerekli önemi vermezsek bu hem bizim zararımıza hemde çalıştığımız yerin zararına olur.


Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözünden yola çıkarak görev bilinci hakkındaki düşüncelerinizi sınıf ortamında tartışıp değerlendiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;

Cevap :Yaptığımız bir işi her zaman en iyi şekilde yapmaya çalışmalıyız. İnsanların, emeklerini çalmamalı vede yaptığımız işin hakkını veriyor olmamız gerekir.

Örnek olarak devletin bir kademesinde devlet memuru olarak çalışıyoruz, bizim onaylamamız gereken belgeler var, bu belgeleri keyfimize göre onaylamıyoruz ve vatandaşı orada bekletiyoruz bu hem iş ahlakına uymaz, hemde devletin bize vermiş olduğu görevi kötüye kullanmaya girer. Bunun için aldığımız görevleri yaptığımız işleri her zaman en iyi şekilde yapmalıyız.


 



Ödevini Bulamadıysan ARA

Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözünden yola çıkarak görev bilinci hakkındaki düşüncelerinizi sınıf ortamında tartışıp değerlendiriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!