Ders Notları

Atatürk “Yurdunu en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır.” sözü ile ne anlatmak istemiştir? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Atatürk “Yurdunu en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır.” sözü ile ne anlatmak istemiştir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk “Yurdunu en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır.” sözü ile ne anlatmak istemiştir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Her vatandaşın belirli kurallara uyması ve hem vatana hemde hayat içinde görevleri vardır. Bu görevlerini iyi yaparsa bu kimse ister doktor, ister esnaf olsun işler yolunda ilerleyecek ve ülke ekonomisi ve insanların birlik düzeni çoğalacaktır. Bu yüzden ülkesinin en iyi yere gelmesini isteyen insanlar görevlerine dikkat etmelidir.


Atatürk “Yurdunu en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır.” sözü ile ne anlatmak istemiştir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Her insan belli bir işle meşguldür. Bu kimse ister anne olsun ister esnaf isterse de mühendis olsun herkesin görevini elinden gelenin en güzeliyle yaparsa sıkıntılar en az şekilde atlatılır. Millet memnun ve ilerlemiş bir yapılanma olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünde elbetteki vatanına bağlı olan vatanını seven her zaman korumak için mücadele veren Türk toplumunun örneği bu sözlerle tamamlanmıştır. Türk toplumu hatan söz konusu olduğu zaman canını seve seve veren ve milli mücadele eden tüm özverisi ve kahramanlığını kullanan bir millettir Mustafa Kemal Atatürk elbette ki bunu görmüş Kurtuluş Savaşı’nda başlatarak başarılı bir şekilde Kurtuluş savaşı’nı kazanmıştır. 1 yıl staj elbetteki ülkesine bağlılığı ülkesine karşı olan görev ve sorumluluklarını yerine getirerek mümkün olabileceğini söyleyebiliriz Ayrıca vatanımıza bağlı olmak kültürümüze bayrağımıza ve İstiklal marşımıza her zaman duyarlı ve yakın olmak yurttaşlık görevimizdir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.