Meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir? | Forum Sayfa Cevapları

Meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Her insanın sevdiği ve tercih ettiği bir meslek vardır. Çünkü her insan hisleri ve yetenekleri birbirinden farklıdır. İnsanlar o meslekleri çok güzel yapabilirler ancak iyi bir insan olmak herşeyden önemlidir. Çünkü iyi bir insan eline geçen herşeye iyi davranır ve kötülük hile katmadan adaletle davranır. Kötü insan ise dolandırıcılık, hile , insanlara eziyet etme gibi ahlaklarla mesleğini yaparken insanları üzebilir. İşte bunun için meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmakta önemlidir.


Meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Hepimiz farklı özelliklere ve duygulara sahip insanlarız. Yeteneklerimiz de farklı farklıdır. Bunun için hepimiz farklı meslekler seçer ve onları yaparız. Böylece bütün meslekleri severek yapacak insanlar olur. Eğer hepimiz aynı duygu ve akla sahip olacak olsak hepimiz aynı mesleği yapar yada diğer işlerde yapılsın diye sevmediğimiz ve anlamadığımız işler yapmak zorunda kalırdık.

Bütün insanların mesleği iyi yapması toplum için önemlidir. Mesela bir çöpçü sokakları iyi temizlerse her yer güzel görünür. Pis kokularla  insanlar rahatsız olmaz. Doktorlar hastalarına iyi bakar ve kibar olurlarsa insanlar çabucak iyileşir ve kendi mesleklerine dönerler. Polisler suçluları yakalarsa bizler emniyette oluruz. Öğretmenler öğrencileri ile iyi ilgilenirse çocuklarda iyi mesleklere gelir ülkeyi iyi yerlere taşırlar. İşte bu sebeplerle her meslek grubu için işini iyi yapmak çok önemlidir. Herkes işini iyi yaparsa toplumda huzur olur. Her meslek değerli ve önemlidir.

Her insan mesleğini iyi yapabilir. Ancak iyi bir insan olmak her şeyden önemlidir. İyi insanlar insanları kırmamaya çalışır. Kimseyi kandırmaz ve hile yapmaz. İyi insan mesleğini de güzel yaparak insanları mutlu etmeye ve milletini severek korumaya çalışır. Demek ki mesleği iyi yapmakta iyi bir insan olmaya bağlıdır.

Bazı insanlarda işlerini çok iyi yaparlar. Ancak hem yanına gelen kişileri hemde yanında çalışan arkadaşlarına kaba sözler söyler, onları kırar ve kandırırlar. Bu insanlar işlerinde ne kadar iyi olurlarsa olsunlar insanlar onları sevmez ve onlarla beraber olmak istemezler.İşte bunun için meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmakta önemlidir.

Bizlerde hem ahlakı güzel bir insan olmalı hemde mesleğimizi en güzel şekilde yapmalıyız.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir

Ödevini Bulamadıysan ARA

Meslekte iyi olmak kadar iyi bir insan olmak neden önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak