Ders Notları

“Eşitlik ve insan hakları” konulu bir konuşma hazırlayınız.

6. Sınıf Türkçe “Eşitlik ve insan hakları” konulu bir konuşma hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Eşitlik ve insan hakları” konulu bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Eşitlik ve insan hakları toplumu düzenleyen en önemli 2 ilke olarak kabul edilmesi gerekmektedir.

Eşitlik ve insan hakları ile beraber toplumdaki var olan düzenini atılacağı devlete ve millete olan var olan güvenini arttırır olacağından dolayı toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olduğu saatlerde güçlü bir toplumun yapısında atılacağını ifade etmek doğru olacaktır.

İşte bu nedenle eşitlik ve insan haklarının sürekli olarak önem verilmesi ve toplum içerisindeki bu değerlere zarar verilmemesi için büyük çaba gösterilerek devlet tarafından koruma altına alınması büyük önem arz eder.


“Eşitlik ve insan hakları” konulu bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Eşitlik ve insan hakları toplum içerisindeki var olan bozuklukları düzelteceğim gibi toplum içerisindeki var olan sorunların çözümünü de eşitlik ve insan hakları ile sağlanabileceğini unutmamamız gerekir.

Bir toplumda eşitlik ve insan hakları ne kadar değerli ve ne kadar sağlam yapıları oturtulmuş olursa toplum içerisinde var onun dayanışma ve yardımlaşma oldular o derece artarak devlete ve millete olan güven artıracağından dolayı milletin sağlam ve güçlü bir Temeller üzerinde gelecek olan tehlikelere karşı da dimdik duracağını ifade etmek doğru olacaktır.

Sonuç olarak güçlü bir devletin temellerinin atılması ancak eşitlik ve insan haklarının toplum içerisinde yayılması ve bu olguların adapte edilerek başarılı bir milletin elde edilmesi sonucunda sağlam bir millet ve sağlam bir devlet olarak bir kimsenin yıkamayacağı bir model olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çok teşekkür ederim öğretmenim bir yerden baktığımı anlamadı ve ders notumu 100 verdi çok tşekkür ederim

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.