Ders Notları

“Yardımlaşmak niçin önemlidir ve yardımlaşmanın topluma ne gibi katkıları olur?”konulu bir konuşma hazırlayınız.

5. Sınıf Türkçe “Yardımlaşmak niçin önemlidir ve yardımlaşmanın topluma ne gibi katkıları olur?”konulu bir konuşma hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Yardımlaşmak niçin önemlidir ve yardımlaşmanın topluma ne gibi katkıları olur?”konulu bir konuşma hazırlayınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: insanlar toplum içerisinde hep birlikte yaşarlar. Hep birlikte üretir ve tüketirler.Tek başına hiç kimse var olamaz. Yardımlaşma insanlar için en önemli şeylerin başında gelir. Herkes etrafındaki  yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmesi gerekir.


“Yardımlaşmak niçin önemlidir ve yardımlaşmanın topluma ne gibi katkıları olur?”konulu bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar birbirine yardım eder, yardımlaşırlar sa toplum barış ve huzur içerisinde yaşar. Ülkedeki insanlar birilerine birbirleri ile yardımlaşma işi yaparlarsa yani el ele verirlerse ülke yardımlaşmayla, sevgi ve iyi niyetle ayakta kalır. Yardımlaşmanın var olduğu ülkelerde insanlar daha mutlu yaşarlar.

Çünkü zor durumda kaldıklarında yalnız olmadıklarını bilirler. Yalnız olmadığını düşüncesi ve duygusu insana yaşama isteği verir. Başkalarından yardım gördükçe insan birbirine daha çok güvenir ve böylece toplum bağları güçlenmiş olur.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yardimlaşmak en güzel tarafı bir vatandaşimiza yardım edersek oda bizden örnek alır yardımlaşmak eniyi iğliklerden biridir bir vatandaşimiza yardim edersek oda bir vatandaşa yardim eder ve yardimlaşmak gitikçe büyür bir lik ve beraberlik coğalir eyer bir komşumuz yaralanırsa balılsa kolu komşu ona sayip çikip ona yardim etmeliyiz sevgi saygı daha çok büyür ve yardımlasma ahlak örnektir birbirimize hep duyarli olalim ve yardımlaşmanin önemini unutmayılıyız.

     

    Umarım işinize yaramiştir ben selimiye imam hatip orta okulunda öğrenciyim edirnede oturuyorum 5 gidiyorum bu metnide kendim yazdım.?

  2. Yardimlaşmak en güzel tarafı bir vatandaşimiza yardım edersek oda bizden örnek alır yardımlaşmak eniyi iğliklerden biridir bir vatandaşimiza yardim edersek oda bir vatandaşa yardim eder ve yardimlaşmak gitikçe büyür bir lik ve beraberlik coğalir eyer bir komşumuz yaralanırsa

  3. Yazdıklarınız yada cevaplarınız çok iyi eskiden evvel cevaba bakardım şimdi ise anlamadığım etkinlikleri buradan bakıyorum ve çok güzel örnekler var her kitaptan bide sadece Türkçe değil çok güzel

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.