Ders Notları

Sizce atalarımız “Mirasımı artır.” sözüyle bizlere neyi öğütlemiş olabilirler?

5. Sınıf Türkçe Sizce atalarımız “Mirasımı artır.” sözüyle bizlere neyi öğütlemiş olabilirler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce atalarımız “Mirasımı artır.” sözüyle bizlere neyi öğütlemiş olabilirler? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence atalarımızın Mirasımı arttır sözü ile bizlere sürekli olarak bizlere bırakmış oldukları Cumhuriyet vatan ve bayrak ve devlet gibi sürekli olarak geliştirilmesi gereken ve gücümüze güç katmamız gereken olguları Çağdaş medeniyetler düzene çıkarmamız gerektiği anlamına geldiğini söyleyebilirim.


Sizce atalarımız “Mirasımı artır.” sözüyle bizlere neyi öğütlemiş olabilirler? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence atalarımızın Mirasımı arttır sözüyle bizlere bırakmış oldukları Cumhuriyeti şanlı Türk devletini Şanlı ay yıldızlı bayrağı sürekli olarak en yükseklere çekmemiz gerektiği ve sürekli olarak bu bırakmış oldukları mirasları Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkararak onları Başarılı bir şekilde dünyaya tanıtmamız ifade edildiğini söyleyebiliriz.

Atalarımızın bizlere bırakmış olduğu mirasları sürekli olarak geliştirmemiz ve onu en yükseklere göklere çekmemiz bizlere başarının temellerini vereceği gibi bizlerin de en güçlü devletler arasında olmamızı sağlayacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Atalarımızın bırakmış oldukları kültür mirası gelenek ve göreneklerine bağlı olarak yaşatılması gereken ahlaki miraslar devamlı şekilde korunmalı ve yeni nesillere aktarılmalıdır. Ayrıca büyüklerimizi bir atalarımızın bırakmış olduğu miras bizim için oldukça kıymetlidir. Ayrıca tarihi eserlerde büyüklerimizin bize bırakmış oldukları mirasçılar arasında yer alır. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bırakmış oldukları Cumhuriyet ve demokrasi yeni nesillere aktarmak da mirasımıza sahip çıkmak kavramında yer alır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.