Ders Notları

Kibar olmak insan ilişkilerinde niçin önemlidir? Günlük hayattan örnekler veriniz.

5. Sınıf Türkçe Kibar olmak insan ilişkilerinde niçin önemlidir? Günlük hayattan örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kibar olmak insan ilişkilerinde niçin önemlidir? Günlük hayattan örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yaptığınız işte ne kadar çalışkan olursanız olun, eğer insanlarla iyi bir ilişkiniz yoksa hiç bir şekilde ilerleme sağlayamazsınız. İnsanlarla ilişkileriniz iyi olduğu zaman çevrenizde sizi seven size değer veren insanlar çoğalmaya başlar, başınız sıkıştığında veya zor durumda olduğunuzda en azından sizi soran arkadaşlarınız olmaya başlar.


Kibar olmak insan ilişkilerinde niçin önemlidir? Günlük hayattan örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Nezaket veya kibarlık insanlara bir çok fayda getirir. Karşınızdaki insana duygusal anlamda ona önem verdiğinizi gösterir ve sizi iyi bir insan yapar. Çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler ve uyum içerisinde olmanızı sağlar. Nezaket veya kibarlık insanlara çocukluktan itibaren eğitim olarak verilir.

Başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilmek için nezaketli olmamız gerekir. Gün içerisinde yaşadığımız ortamda iş, okul gibi alanlarda karşılaştığımız insanlara veya arkadaşlarımıza nasılsın, teşekkür ederim, kendine iyi bak, günaydın gibi minik cümleler kurmamız bile karşofaki insanın size saygı duymasını ve güler yüzlü olmasını sağlar.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.