Ders Notları

Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kişisel başarısını değerlendiren bir paragraf yazınız.

4. Sınıf Türkçe Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kişisel başarısını değerlendiren bir paragraf yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hezarfen Ahmet Çelebi bu kişisel başarıyı, aklı, çalışması, kendine güveni ve cesareti ile yakalamıştır. Bir insan zeki olsa da başarıya ulaşması için kendine güvenmesi ve cesaretli olması lazımdır.
Bu üç özellik kendinde bulunursa ancak büyük başarılar elde edebilir. Başarı yakalamış insanların hayatlarına baktığımız zaman zeki , çalışkan , kendine güvenen ve cesaret sahibi insanlar olduklarını görüyoruz. 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Hezarfen Ahmet Çelebi hakkında verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler işime yaradı elinize sağlık

  2. Aşağıya hazarfen ahmet çelebinin kişisel başarısını değerlendiren bir paragraf yazınız yazdıklarınızı dil bilgisi ve anlatım yönünden kontrol etmeyi unutmayınız

  3. Hazerfen Ahmet Çelebi de başarı öyküsünü öğrenmek istediğimiz zaman elbette ki azimli çalışkan ve her zaman tekrar ederek yapmış olduğu çalışmanın elde ettiği başarının sonucu olduğunu göstermektedir. Hazerfen Ahmet Çelebi Galata kulesi’nden uçurmaya karar verdiği zaman bir çubuğu başarıya ulaşmak için çaba harcamış çeşitli araştırmalar yapmış çeşitli başarısızlıkları sada yılmadan ve devamlı azim içerisinde en sonunda çıkmayı başarmış olan tek insan olduğunu söyleyebiliriz. Bir insan başarıya ulaşmak istediği zaman her zaman çalışmalıdır doğruyu bulmak için çaba harcamalıdır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.