Ders Notları

Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemini vurgulayan bir paragraf yazınız.

6. Sınıf Türkçe Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemini vurgulayan bir paragraf yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemini vurgulayan bir paragraf yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar birbirlerine ihtiyacı olan varlıklardır. Zor zamanlarda birbirlerine destek olur birbirlerine merhametli davranırlar. Birbirlerinin üzüntülerini giderirler.

Bu yüzden birbirlerine bu kadar muhtaç olan insanlar birbirlerine Güler yüzlü ve yardım sever olmalıdır.


Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemini vurgulayan bir paragraf yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Güler yüzlü insanlar etrafına mutluluk veren insanlardır. Adeta çevrelerine ışık saçarlar çevrelerine pozitif enerji verirler. Çevresinde ki insanlar onunla konuşmak ve sohbet etmekten zevk alırlar. Bu insanlar samimi ve art niyetli olmayan kişilerdir. Asık suratlı olmak ise bu saydıklarımızın tam tersidir.

Çünkü negatif enerji verirler insanları huzursuz ederler bu insanlara kötümser insanlardır onun için hayatımız İn içinde Güler yüzlü ve pozitif düşüncede olmamız hayatımızı kolaylaştırır daha rahat ve kolay arkadaşlıklar kurmanızı sağlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güler yüzlü ve sevecen olmak insanlar arasında sevmemize ve pozitif duygular yaylamıza yardımcı olur. Asık suratlı bir insana konuşmak ve diyalog kurmak oldukça zordur. Güler yüzlü ve pozitif bir insan sabrıyla ve örnek bir insandır. Güler yüzlü bir insan bulunduğu her ortamı seveceğim ve mutluluk verdiği için bir çok güzel duyguları da beraberinde getirir. İnsanlara karşı güler yüzlü bir sohbet ettiğiniz zaman insanlar bundan çok memnun kalır. Örneğin alışverişe gittiğimiz zaman veya bir doktor muayenesi de gittiğimiz zaman güler yüzlü bir doktor veya güler yüzlü bir insanla karşılaştığımız zaman duygularımızı rahat bir şekilde ifade eder hem de ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra memnun kalırız .

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.