Ders Notları

Sizce güler yüzlü olmanın faydaları nelerdir?

7. Sınıf Türkçe Kitabı Sizce güler yüzlü olmanın faydaları nelerdir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce güler yüzlü olmanın faydaları nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Maddeler halinde Güler yüzlü olmanın faydaları şunlardır ;

  • Daha fazla arkadaşımız olur
  • İnsanlar bizle sohbet etmekten keyif alırlar
  • İnsanlar bizle konuşmaktan çekinmezler
  • İnsanlar onları sevmediğimizi düşünmezler
  • İnsanlar onlarla konuşmak istemediğimizi düşünmezler
  • İnsanlarda bize güler yüzle yaklaşırlar

“Sizce güler yüzlü olmanın faydaları nelerdir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Dünyanın neresinde olursa olsun hangi dilde ve hangi kültürde olursak olalım insanların hissetmiş olduğu duygular birdir.

Küçük bir bebekten ta ki yaşlı bir insana hatta aklını yitirmiş bir insana baktığımız zaman bile Güler yüzden hoşlanır ve kendisini mutlu edecek bir şey olduğu zaman güler.

Duygulardan ve duyguların ifade şeklinden habersiz olan yeni doğmuş bir bebek bile annesinin ve çevresindeki diğer insanların Güler yüzü karşısında yumuşar ve o da sevinerek gülmeye başlar.

Buradan görünüyor ki dünyaya yeni gelmiş bir bebek bile Güler yüzünden hoşlanır. Bizler de bizlere güler yüzle yaklaşan bizleri seven ve bizleri samimi darbanın insanları severiz

Gülen yüzlü olmak bizlere her zaman neşeli bir ortam ve güler yüzlü olan arkadaşlar kazandırır

Güler yüzlü olan kişi çevresi tarafından sevilir ve arkadaş yanlış olduğu için genellikle yalnız kalmaz

Güler yüzlü olan kişi genelde esprilidir ve ortamı güzelleştirir

Kendisi güler yüzlü olmasıyla karşısındaki insanlara pozitif enerji verdiği gibi diğer insanlar da ona bu enerjiyi verir ve ortam samimi bir ortama dönüşür

Gülen yüzlü olmak bunun için sosyal ilişkileri düzenler.

Bunun içindir ki güler yüzlü olmak dinimizde de çok önemsenmiş ve hakkında hadis-i şerifler söylenmiştir. Hatta gülen yüzün sadaka olduğu bir hadisi şerifte geçmekte ve ne kadar önemli olduğu vurgulanmaktadır.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bence güler yüzlü olmanın birçok faydası var çünkü güler yüzlü olduğumuz zaman pozitif enerji meclisi güler yüzlü olduğunu falan çevremizdeki insanlar ne kadar sevgi dolu olduğunuzu gösterebiliriz örneğin karşımızdakinin insan sunduran ve güler yüzlü olmaması elbette bize dikkat et duyguları da pekiştir insan mutlu olmak istiyorsa hayattan anlam kazanmak istiyorsa her zaman güler yüzlü olmalıdır güzel gözlü olduğundan faydalarını elbette ki hangisini hem de çevremiz için çok farklıdır.

  2. Çevremizde gülen yüzlü bir insan gördüğümüz zaman bizlerin içinde de aniden biri mutluluk ve sevgiye girer çünkü Güler dürüst olmak oldukça güzeldir dilerim yüzde olan bir insan çevresinde pozitif enerji yayar güler yüzlü olmak elbette ki somurtkan insanlara göre hayat dolu neşe dolu insanların yapmış olduğu bir davranıştır olduğunuzu göstermek için gülen yüzlü oluruz çevremizdeki insanların daha konuşman daha sohbeti sıcak ve daha hayata sıcak baktığını görebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.