Ders Notları

Kültürümüze ait ramazan etkinliklerini sınıfta arkadaşlarımızla canlandıralım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kültürümüze ait ramazan etkinliklerini sınıfta arkadaşlarımızla canlandıralım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kültürümüze ait ramazan etkinliklerini sınıfta arkadaşlarımızla canlandıralım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürümüze ait olan Ramazan ayındaki Etkinlikler arasında sınıf içerisinde yapmanız gereken en güzel etkinlik gölge oyunu olarak sizlere önerebiliriz.  Görkem oyununa sınıfımızda kolay bir şekilde yapabilir ve Ramazan ayında var olan etkinlik faaliyetlerinden bir örnek sergileyebilirsiniz.


Kültürümüze ait ramazan etkinliklerini sınıfta arkadaşlarımızla canlandıralım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürümüze ait ramazan etkinliklerine Örnek vermek gerekirse Ramazan ayında Gölge Oyunları denilen Karagöz ve Hacivat gibi oyunlar oynanmakta Ramazan aylarında birlikte sofralar onlara birlikte iftar ve sahur yapılmakta yardıma muhtaç olan insanlara maddi olarak yardım edilmekte ve birlikte camilerde insanlar Allah’ın rızasını ve sevgisini kazanmak amacıyla birçok ibadet yapmak kültürümüze ait Ramazan etkinliklerini örnek verilebilir.

Sizde kültürümüze ait Ramazan etkinliklerine örnek sınıfta yapmamız gereken etkinlikler gölge oyunlarını esas alarak Gölge Oyunları yapabilir Ayrıca sofralar kurarak aynı iftar yapıyormuş gibi sınıfınızda beraber birlikte iftar kurarak yemekler yiyebilirsiniz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ramazan ayı boyunca yapılan iftar ve sahurlar gelenek ve göreneklerimiz arasında yer alır ayrıca Ramazan ayında teravih namazları Müslümanların vazgeçilmez ibadetleri arasında yer almaktadır Ramazan ayında fitre sadaka ve zekat vermek Müslümanların yaptığı iyilikler arasında yer almaktadır ayrıca Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı gelmektedir Ramazan Bayramı’nda yeni kıyafetlerin giyilmesi büyüklerini akrabalarıziyaret edilmesi çocukların şeker toplaması ve çocukların harçlık toplaması gibi birçok gelenek ve görenek Müslümanların yaşatmış olduğu davranışlardır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.