Ders Notları

Kültürümüze ait ögelerden insanları bir araya getiren üçünü seçiniz. Bunların insanların bir arada yaşamasındaki önemini defterinize yazınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kültürümüze ait ögelerden insanları bir araya getiren üçünü seçiniz. Bunların insanların bir arada yaşamasındaki önemini defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kültürümüze ait ögelerden insanları bir araya getiren üçünü seçiniz. Bunların insanların bir arada yaşamasındaki önemini defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Kültürümüzün en önemli öğleleri düğünler, bayramlar  ve cenazelerdir. Kültürümüzde bu üç öge aile ve akraba birliğini gösteren önemli günlerdendir.
Düğünlerde ve bayramlarda bu mutluluğu paylaşmak için tüm aile bireyleri, akrabalar bir araya gelerek bu sevince ortak olurlar. Cenazelerde ise kaybedilen bir akrabanın arksında acıyı paylaşarak birbirlerine destek olurlar.


Kültürümüze ait ögelerden insanları bir araya getiren üçünü seçiniz. Bunların insanların bir arada yaşamasındaki önemini defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Kültürümüze ait ögelerden en önemlisi ailemizle bir araya geldiğimiz önemli kültürel etkinliklerdir. Bunların en önemlileri düğünler, bayramlar ve cenazelerdir. Bunların tamamında aileler ve akrabaların tamamı bir araya gelir.
Bayramlar ve düğünler mutlu günlerimizde bir araya geldiğimiz sevinçlerimizi paylaştığımız bir öge iken cenazeler ise tüm akrabaların ve ailenin bu acı günde birbirine destek verdiği önemli bir kültürel paylaşım günüdür. İnsanlar bu üç ögede etraflarında akrabalarını görmek isterler. Çünkü insanlar birbirlerinden kuvvet alırlar. Paylaştıkça sevinirler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanları küs olsalar bile veya hiç Danış masalar konuşmasınlar bile bir arada tutan birçok özelliği olduğunu bilmekteyiz. Örneğin bayramlarımızda aile büyükleri ziyaret edilerek büyüklerin elleri öpülür geleneksel yemeklerimiz yapılır ve sadakalar fitreler verilerek fakirler gözetilir yetimler öksüzler sevindir eder ve insanları bir arada tutan toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın örneği dini bayramlarda verilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.