Ders Notları

Kullanılamayacak durumda olan buzdolabı, çaydanlık, oyuncak ve elektronik eşyaları ne yapmalıyız?

4. Sınıf Fen Bilimleri Kullanılamayacak durumda olan buzdolabı, çaydanlık, oyuncak ve elektronik eşyaları ne yapmalıyız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kullanılamayacak durumda olan buzdolabı, çaydanlık, oyuncak ve elektronik eşyaları ne yapmalıyız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Anlamayacak durumda olan buzdolabı, çaydanlık, oyuncak, elektronik eşyalar gibi malzemeleri atık toplama merkezlerine götürerek bu eşyaların geri dönüşüme gitmesini sağlayabiliriz. Bu sayede ülkemiz ham maddelerden kar yapmış olur.


Kullanılamayacak durumda olan buzdolabı, çaydanlık, oyuncak ve elektronik eşyaları ne yapmalıyız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kullandığımız tüm eşyaların belli bir kullanım süresi bulunur. Bu süreler dolduğu zaman bu cihazlar bir şekilde çöpe gitmektedir.

Oysa ki kullanmadığımız buzdolabı, çaydanlık oyuncak elektronik eşyalar gibi geri dönüşüm atık toplama, yerlerine bırakılırsa bu eşyalar yeniden fabrikalara gider kullanılabilir.

Parçaları yeniden kullanılır. Veya ham madde olarak yeni bir cihaza dönüştürülebilir. Atık toplama yerleri bu yüzden çok önemlidir. Atık toplamları sayesinde ham maddelerden kar yapmış oluruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kullanılmayacak olan ve kötü durumda olan ev eşyalarımızı ve ev araç gereçlerini elbetteki geri dönüşüme atmalıyız. özellikle teknolojik ürünlerde bulunan bakır Çelik ve çeşitli birçok parçaların geri dönüşümü mümkündür. Ayrıca mutfak eşyaları olan kaşık çatal çaydanlık veya cam porselen gibi birçok ürünü de geri dönüşümü atabiliriz. Geri dönüşümü olan tüm ürünleri muhakkak geri dönüşümü atarak doğaya ve çevreye yeniden kazandırmalıyız çünkü doğaya atılan her geri dönüşümü mümkün olan eşya elbetteki yıllar boyunca doğada evime mektebe doğada bulunan toprağa ciddi şekilde bozmaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.