Konukseverlik nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Konukseverlik nedir?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Konukseverlik nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Konukseverlik nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Eve gelen misafiri en güzel şekilde ağırlamak ve bundan dolayı mutlu olmak konuk severliktir. Bizim kültürümüzde misafirin yeri çok büyüktür.

Gelen misafirlerimize saygıda kusur etmez, onlara hal hatır sorup sohbet eder ve onlar için ikramlar hazırlar önlerine sunarız. Konukseverlikte bu yapılanları içten gelerek ve severek yapıldığını gösteren bir sözdür.


Konukseverlik nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Konuksever bir diğer adıyla da Misafirperverliktir. Konukseverlik evimize gelen misafire karşı  güler yüzlü olmak, onlara iyi davranmak be bunları yaparken mutlu olmaktır. Misafiri evin bereketi Yüce Allah’ın bir hediyesi olarak görmektir. Türk kültürü genel  olarak  konukseverdir.

Bizim kültürümüz de misafirler davet edilir, yemekler yapılır ve sohbetler edilir. Ev sahibi evine misafir geldikçe mutlu olur. Misafire ikramlar hazırlar, evdeki tabak bardaklar misafirlere özel ve ayrıdır. Buda bizim misafire gösterdiğimiz özenin en önemli simgesidir. Sohbetlerimiz edilir ve kalkma vakti gelince “her zaman bekleriz, yine gelin”, diyerek misafir uğurlanır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Konukseverlik nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!