Ders Notları

Arkadaşlarımızla ilişkilerimizde nelere özen göstermeliyiz? Söyleyiniz.

4. Sınıf Din Kültürü Arkadaşlarımızla ilişkilerimizde nelere özen göstermeliyiz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Arkadaşlarımızla ilişkilerimizde yalan, kırıcılık, dedikodu, alay etme gibi insanların kalbini kıracak şeylerden kaçınmalıyız.
İnsanlara yumuşak olmalı kalplerini kırmamalı ve güzel bir şekilde uyarmalıyız. Sırlarını araştırmamalı, bizlere bir sır söyledikleri zaman kimseye söylememeli ve yardıma ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmalıyız. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arkadaşlarımla ilişkilerinde iyi olmak istiyorsan öncelikle arkadaşlarımla aram da saygıyı ve sevgiyi eksik etmem gerek yerim arkadaşlar ama her zaman nazil alımlı davranmam gereken arkadaşlarımı her zaman sorunlar karşısında empati kurarak yaklaşmam gerekir. Arkadaşların da iyi geçinmek istiyorsan olabilecek sorunların uzlaşma yoluyla çözmek gerekir insanlar sevinçli durumlarında arkadaşlarının yanında bulunarak onlara sevgi ve saygısını gösterir arkadaşlarımıza her zaman iyi geçinmeyi elde edeceğiniz biri dost demektir dostluğumuzu hatasız olarak kabul etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.