Ders Notları

Kütüphanelerin kurulma amaçları neler olabilir?

6. Sınıf Türkçe Kütüphanelerin kurulma amaçları neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kütüphanelerin kurulma amaçları neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kütüphanelerin kurulma amaçları, insanların gerekli duydukları bilgileri elde etmeleri, araştırmalarını yapabilecekleri ortamlarını sağlama gibi amaçlarının yer aldığını ifade etmemiz gerekmektedir.


Kütüphanelerin kurulma amaçları neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeler Halinde Kütüphanelerin kurulma amaçları şunlardır ;

  1. Kişilere ders çalışma alanı sağlamak,
  2. Kişilere gerekli çalışma materyalleri sağlama,
  3. Araştırmalara kaynak sağlama,
  4. Okuma yazma oranını arttırmak,
  5. Kitapları sevdirmek,
  6. Eğitim seviyesini arttırmak

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kütüphanelerin açılmalarını temel sebeplerinden biri kitap okuma alışkanlığını arttırmak cehaleti ortadan kaldırmak ve çeşitli bilgilerin yayılımını sağlamak Ayrıca sahip olan mevcut bulunan kitapların çeşitli insanlara aktarılarak okumanın gerekli olduğu bir toplama aşılamak ve bilgilendirmek olabilmektedir. Kitabın okunmadı ve bilgilerin aktarılmadı bir toplum cehaletle ve bilgisizliğe maruz kitaplar birçok konuda bize bilgileri ve kaynakları aktarır. Kitaplar sayesinde farklı dünyalara gider hayaller kurar maceralara katılır ve çeşitli bilgiler edinerek hayatımıza güzel anılar toplarız. Kütüphaneden kurulmasının amaçlarından biri isem sessiz bir ortamda ders yapmak verimli bilgiler edilecek ortamları burada sağlamak ve birçok insana yaşına uygun kitaplarının seçimine yardımcı olmak gibi örneklerde sunulabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.