Ders Notları

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Toplum içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemini büyük olduğunu kabul etmemiz gerekmektedir. Toplum içerisinde var olan gelir adaletsizliğini bir nebze azaltmak için toplum içerisinde sürekli olarak yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmanız gerekmektedir.


Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Bir milletin veya bir toplumun güçlü olabilmesi amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma olguların güçlü olması gerekmektedir.

Öyle ki bir toplum içerisinde gelir adaletsizliği önlemek amacıyla yapılmış olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma olguları milleti bir araya getirerek toplum içerisinde var olan ekonomik sorunları binlerce azaltabilmektedir.

İşte bu nedenle toplum içerisindeki var olan adaletsizliği bir nebze gidermek amacıyla sürekli olarak zekatımızı fitremizi Kurbanımızı fakir olan insanlara vermeli ve bu insanlara en uzatarak ekonomik sıkıntılar bir nebze yarar sağlayarak toplum içerisinde var olan toplumsal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu en üst seviyeye çıkarmamız gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Toplumumuzda yardımlaşma ve dayanışma büyük bir önem taşımaktadır.milleti geçmişte de günümüzde de yardımlaşma ve dayanışma örnekleri ve kendine dünyaya ve tüm insanlara kanıtlamış bir millettir ülkemiz yalnız öfkesinden meydana gelen sorunlar ve olaylarda değil tüm dünyada yaşanmış olan birçok olayda yardımlaşma ve dayanışma ihmal etmemektedir ayrıca ülkemizde meydana gelen depremlerde insanların birbirine kenetlenir yardımlar çıktığını açık gözlerle görebiliyoruz.ayrıca toplumumuzda yardıma muhtaç olan çocuk kadın ve yaşlı kesimlerin milletimizde gözetildiği ihtiyaçlarının giderildiği ve bu olaylar karşısında yalnız kalmadıklarını ifade eden maddi manevi desteklerde bulunduklarını söyleyebiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.