Ders Notları

Toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılımın önemi nedir? Yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılımın önemi nedir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılımın önemi nedir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Toplumsal birlikteliğin gelişmesi için Sosyal Yardımlaşma önemlidir bu Sosyal Yardımlaşma sadece insana yönelik değil çevreye doğaya hayvanlara yönelik de yapılabilmektedir insanların kendi Çevresine duyarlı olabilmesi için birbirlerine destek olması gerekmektedir tek başına bir insan hiçbir şeydir.


Toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılımın önemi nedir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Sosyal Yardımlaşma toplumun birbirine destek olmasının en önemli faktörlerindendir sosyal bir insan çevresini doğasını hayvanları ve insanları düşünen onlara değer veren insandır. Son yıllarda kadına karşı yapılan aşırı şiddetten dolayı toplum olarak insanların eğitilmesi gerektiğini şiddetin önlenmesi gerektiğini çevrede kadın hakları koruyucularının protestolarının daha güzel daha iyi bir dünya için seslerini Duyurmalarını izliyor ve destekliyoruz.

Çünkü şunu bilmeliyiz ki Allah’ın yarattığı bir canı sadece Allah’ım buyruğuyla can alıcı emanetini gelir alır. Onun için kimse kimsenin Azrail olamaz nefes alan her canlının bir yaşam hakkı vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir toplumu yardımlaşma ve dayanışma çerçevesinde birbirine destek olması ve karşılaşmış oldukları zorluklara karşı bir arada durması o toplumun huzur ve mutluluk içinde yeni yaşamların ve insanların mutluluğa kavuşması için önemli bir anahtardır Türk millete her seferinde bunu kanıtlamıştır ülkesini karşılaşmış olduğu savaşlar darbeler ve birçok zorluklara karşı yardımlaşma ve dayanışmayı iman etmemiz ve bu alanda kendini en güzel şekilde kanıtlamıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.