Ders Notları

Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını anlatınız.

3. Sınıf Türkçe Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramın ilk olarak sınıflarımızı süsleriz. Bir gün öncesinde Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı için büyük bir bayrak asılır ve bu önemli gün için kutlamalar için hazırlanırız.


Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı bizlerin bir kaç ay öncesinde çeşitli foklor ve gösteri ekibiyle hazırlanmamızla başlar.

Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı için bir kaç gün öncesinde büyük bir ay yıldızlı bayrak asılarak okulumuz Cumhuriyet Bayramı için hazırlanırız.

Okulunuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı için okul öğrencileri arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları yapılarak günün anlam ve önemini anlatan çok güzel gösteriler yapılarak bizlerin duygulanmasına neden olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulumuzda her sene Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlıklar oldukça güzel bir şekilde yapılmaktadır. Okulumuzu ve evimizi bayraklar ve Atatürk’ün resimleri ile süsleriz. Cumhuriyet Bayramı demek Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bırakmış olduğu en güzel armağan ve en güzel yenilik gelmektedir cumhuriyetle yönetilen ülkemizde biz çocukların hak ve özgürlüklerini rahat ve özgür bir şekilde fayda ve aldıklarını biliyoruz Cumhuriyet Bayramı geldiği zaman hepimiz bir heyecan içerisinde hazırlık yaparız Ayrıca şiirler kompozisyonlar ve farklı koro şarkı ve etkinlikler yaparak da 29 ekim’i kutlarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.