Ders Notları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulunuzda ve çevrenizde nasıl kutlanır?

3. Sınıf Türkçe 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulunuzda ve çevrenizde nasıl kutlanır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulunuzda ve çevrenizde nasıl kutlanır?  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda ve çevremizde ay yıldızlı bayrağın her yere asılarak ve çeşitli süslemeler ile beraber bu günün kutlaması ile başlamaktadır.

Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda çevremizde çeşitli etkinlikler yapılarak şiirler okunmakta gösteriler yapılmakta Resim yarışmaları yapılmakta ve birçok öğrencinin ve halkın bir araya gelerek güzel bir gün yaşamasını sağlamaktadır.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulunuzda ve çevrenizde nasıl kutlanır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ülkemizin bağımsızlığı ve kurtuluş meşalesini yapılması açısından büyük bir önem arz eden bir gün olarak ifade etmemiz gerekmektedir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda ve çevremizde ay yıldızlı bayrağım her yere süslenmesi ile beraber başlamakta çeşitli etkinlikler ile beraber resim şiir ve kompozisyon ve konuşma yarışmaları ile beraber insanları ödülleri verilmekte ve bugünün ölümsüzlüğü sağlanmaktadır.

Milli bayramlarımızdan olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı sürekli olarak bir millet olarak sahip çıkmamız ve sürekli olarak kutlayarak Coşku içerisinde birlik ve dayanışma içerisinde olmamız gereken bir gün olarak ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.