Ders Notları

Spor ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır?

4. Sınıf Türkçe Spor ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Spor ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Spor ve sağlık arasında doğru bir orantı vardır. Spor yapan insanın vücudu dinç, sağlıklı eklemleri elastik şekilde kolay hareket edebilen, aşırı yağ ve kilosu olmayan bir vücuda sahip olur.


Spor ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Spor yapan ve yapmayan insanları yaşlarına göre kıyasladığımız zaman yaşamı boyunca spor yapmış yaşlı bir insanın, diğer yaşıtlarına göre dinç daha sağlıklı be daha sosyal oldukları görülür spor yapan kişiler in kas grupları iskelet sistemi, sinir sistemi daha iyi çalışır. Spor yapan insanların evde boş oturan insanlara göre daha enerjik olduğu görünür. Spor yapan insanların zihinleri daha iyi gelişir.

Stres ve sıkıntı gibi durumlarda kolu yaparak bu negatif enerjiyi vücutlarından atarlar. Ter vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri atma refleksidir. Takımlar halinde yapılan sporlar kişiler daha sosyal olurlar.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bir insan öncelikle sağlıklı ve düzenli beslendikten sonra sporunu ve egzersizin ihmal etmemesi gerekmektedir çünkü spor insan vücudunu güçlendiren bağışıklığını destekleyen ve vücutta bulunan tüm organların ve isteklerin hareket etmesine yardımcı olan bir etkinliktir spor spor aletleriyle yürüyüş yaparak egzersizi yaparak veya koşu yapan yapılabilir sporun ne tür düştü olursa olsun sağlığımız için çok önemlidir hangi yaşta olursa olan spor yapmanın önemini çok fazladır çünkü beslenme + spor uzun yaşamamıza ve hastalanma olmanıza yardımcı olmaktadır

    1. Doktora gider, gerekli ilaçları alacak dengeli ve düzenli bir şekilde besleniriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.