Ders Notları

“Vatan sevgisi” konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe “Vatan sevgisi” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Vatan sevgisi” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Vatan sevgisi demek sadece toprağa sevgi beslemek anlamına gelmez, vatan sevgisi vatanı korumak, vatan üzerinde yaşayan insanları korumak, onları gelişmelerini refah seviyelerini yükseltmek, mutlulukların katkı sağlamak, vatan üzerinde bulunan doğayı, tabiatı, tüm canlıları korumaktır.


“Vatan sevgisi” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Vatan sevgisi üzerinde yaşadığımız toprakların uğruna verilmiş şehitlerin kahramanların nacizane anılarına saygı duymak, vatan üzerinde yaşayan insanları korumak, bu insanların daha mutlu olmalarını sağlamak için onların gelir seviyesini yükseltmek, refahlarını sağlamak, yaşam alanlarını daha da iyileştirmek, vatan üzerinde bulunan doğayı tabiatı bu vatan üzerinde yaşayan tüm canlıları, hayvanlarda sevmek korumak vatan sevgisinden kaynaklanmaktadır.

Kısacası vatan sevgisi sadece uğruna ölmek, can vermek veya düşman kanı dökmekten ibaret değildir. Vatan tüm unsurları ile üzerinde yaşayan tüm canlıları korumakla onu daha iyi yaşanası bir hale getirerek olur.


 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Vatan sevgisi bu vatan bizimdir bu vatanı korumak ta bizlere düsüser bu vatanı bizler kimseye vermek istemiyorsak ona gözümüz gibi bakmalı yız çünki bizim atalarımız bizler için bu vatanı koruyup kolladılar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.