Ders Notları

Vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız.

5. Sınıf Türkçe Vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan sevgisi dünyadaki bütün sevgilerin üstünde olan insanların sürekli olarak küçük yaştan itibaren aileleri tarafından verilmesi gereken en önemli Duygulardan bir tanesidir.

Vatan sevgisi olan bir kişi devletine ve milletine saygılı devletin ve milletin gelişmesini sağlayan ve sürekli olarak mücadele içerisinde olan Devletin gelişmesi için her şeyi yapan bir kişiliğe sahiptir.


Vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan sevgisi toplum içerisindeki var olan dayanışma ve yardımlaşmayı arttırır devletin güçlenmesi için etkin vatandaşlık görevlerini tanıtır ve kişinin sürekli olarak en iyi şekilde gelişmesi için olması gereken duyguların başında gelen bir duygudur.

Ülkemize gelebilecek tehditlere karşı bu ülkemizin sürekli olarak gelişmesine karşı her vatandaşın vatan sevgisi ile dolu olması bayrağına ve devletine ve milletine saygılı olması büyük önem arz etmektedir.

Milli mücadele döneminde Çanakkale Savaşı’nda ve 15 Temmuz’da gördüğümüz gibi Türk milleti vatan sevgisi ile dolu ve gelebilecek tehlikelere karşı dimdik durabilecek bir millet seviyesinde olduğunu görüyoruz. İşte bu nedenle bu duygunun nesilden nesile aktarılarak vatan sevgisinin daha güçlü bir yapıya oluşturulmasını sağlamak ailelerin ve vatandaşların en Tabii görevidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatan Sevgisi sadece vatanını sevmek değil, vatanını canı pahasına korumak demektir. Örneğin:Fatih Sultan Mehmet onca savaşa girmiş ve kanının son damlasına kadar savaşmış ve İstanbul’u böyle fet etmiş. Savaşlarda binlerce şehitimiz olmuştur. ‘Vatan Sağolsun’ diyip kılıcını çeken insanlar örnek verilebilir. İşte onlar küçük yaştan itibaren ‘Vatan Aşkı’ ile yaşamıştır. Vatan Sevgisi içden gelen bir duygudur. Bizde vatanımıza hayırlı bir insan olmaya çalışalım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.