Ders Notları

Size ait özel bilgilerin sosyal medyada paylaşılması hangi hakkınızın ihlal edildiğini gösterir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Size ait özel bilgilerin sosyal medyada paylaşılması hangi hakkınızın ihlal edildiğini gösterir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size ait özel bilgilerin sosyal medyada paylaşılması hangi hakkınızın ihlal edildiğini gösterir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnternet üzerinden Sosyal ağlarda bizim iznimi olmadan kişisel verilerimizin yayınlanması, ifşalanması kişisel hakların korunması kanununa aykırıdır.

İnsanların özel ve şahsı bilgilerini topluma izinsiz olarak yamanın bir cezası bulunmaktadır. Kişiden izin almadan kişisel verilerin dağıtılması suçtur.


Size ait özel bilgilerin sosyal medyada paylaşılması hangi hakkınızın ihlal edildiğini gösterir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların kendilerine ait bilgiler kişisel bilgiler olarak mahrem bilgilerine girer. Kişilerin verilerinin ve bilgilerinin konulması kanuni bir hak ve sorumluluk olarak bilinir.

Kişilerin kendisine ait özel bilgilerinin Sosyal medyada paylaşılması veya ifşa edilmesi tehlikeli ve yasaktır. Bu durum insanların mahremiyet haklarının ihlali anlamına gelir.

Size ait olan özel bilgilerin sosyal medyada paylaşılması özel hayatın gizliliği hakkının ihlal edilmesi anlamına gelmektedir. Bunun kanun önünde bir cezai işlemi vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bize ait olan kimlik bilgileriniz şahsi bilgileriniz adresimiz bizimle ilgili olan ve bize ait olan özel bilgilerin fotoğrafların resimlerin sosyal medyada paylaşılması bizim temel yaşama hakkımız ve özel hakkımızın ihlaline sebep olmaktadır. Bizlerde tanımadığımız güvenmediğim nasip etsin herkese açık olan ortamlarda özel bilgilerinizi paylaşmamız doğru değildir. Özel bilgileri yalnızca gerekli olduğu sürece ve gereksiz şekillerde kullanmak ve paylaşmanın doğru olacaktır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.