Ders Notları

Hak ve özgürlüklerinizin ihlal edilmesi durumunda neler hissedersiniz? Anlatınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Hak ve özgürlüklerinizin ihlal edilmesi durumunda neler hissedersiniz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hak ve özgürlüklerinizin ihlal edilmesi durumunda neler hissedersiniz? Anlatınız.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kendimi haksızlığa uğramış hissederim. Üzülürüm ve bu durumun üzerimden kaldırılmasını isterim.


Hak ve özgürlüklerinizin ihlal edilmesi durumunda neler hissedersiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hak ve özgürlüklerinizin ihlal edilmesi durumunda kendimi değersiz ve haksızlığa uğramış hissederdim. Her insanın hakları vardır. Bu haklar insanların mutlu ve güvende olmaları için verilmiştir. İnsanların bu haklarının alınmaması lazımdır. Ben her insanın hakkına saygı gösteririm ve onlarında benim haklarıma saygı göstermelerini isterim. Her insan bu haklarla güven içerisinde hisseder.

İnsanların güvende hissetmesi haklarıdır. Ben bu haklarımın elimden alınmamasını isterim. Haklarım ihlale uğradığı zaman hakkımı aramak için çaba sarf eder elimden geleni yaparım. Bence hakları hakkında bilgi sahibi olan herkes bu şekilde hisseder ve ihlale uğramak istemez.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Haksızlığa uğradığımız zaman veya haklarımız ihlal edildiği zaman elbette ki bu durumda büyük bir üzüntü duyarız çünkü haklarımız bizim doğal yaşam dengemizi korumaktadır normal hayatta yaşamak için elbette ki haklarımıza ve özgürlüklerimize sahip olmamız gerekmektedir bu hak ve özgürlüklerimizi yeterince faydalanma dığımız zaman veya hak ve özgürlüklerimiz ihlal edildiği zaman ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir veya haksızlığa uğramış gibi hissedebiliriz elbetteki haksızlığa uğradığımız zaman kendimize en güzel şekilde ifade etmeni ve hakkımızı geriden istemeli ya da ciddi haksızlık sorunları varsa güvenlik sorunu yaşıyorsak elbetteki yetkili birimlere haber vermeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.