Ders Notları

Çocuk haklarının ihlal edilmesi hangi sonuçları doğurur?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Çocuk haklarının ihlal edilmesi hangi sonuçları doğurur? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çocuk haklarının ihlal edilmesi hangi sonuçları doğurur?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çocuk haklarını ihlal edilmesi geleceğin psikolojisi bozuk olan insanlarını doğurur. Bu da sağlıksız bir toplum, huzursuz ve suç işlemeye meyilli yetişkinlerin olduğu zor bir ortam demektir.


“Çocuk haklarının ihlal edilmesi hangi sonuçları doğurur?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çocukluk dönemi kişinin ilerideki yaşamını etkileyen en önemli zaman dilimidir.

İnsanın çocukluk döneminde yaşamış olduğu travmalar ve haklarından ihlal edilmesi gelecek dönemde atlatılması zor huylara ve davranışlar neden olacaktır.

Çocuk haklarını ihlal edilmesi demek geleceğin psikolojisi sağlam olmayan ve suç işlemeye meyilli kötü bireylerini ve başarısız insanları yetiştirmek demektir.

Bu yüzden çocuklara hakları verilmeli ve çocuklar sağlam bir psikolojide yetişerek geleceğin yöneticileri ve geleceğin insanları en güzel şekilde hazırlanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çocukların haklarının ihlal edilmesi demek bir çocuğun yaşama hakkının sağlık hakkının ve her türlü faydalanacağı ortamlarda yaşayabileceği ortamlardan kısıtlanması anlamına gelmektedir bir çocuk temel hak ve özgürlüklerinden her zaman faydalanmalıdır temel hak ve özgürlüklerini bilmelidir temel hak ve özgürlüklerini kullandığı zaman temel hak ve özgürlüklerini daha iyi bir şekilde yaşadığını görebiliriz sizler de bütün çocukların hak ve özgürlüklerini yaşayabileceğini Barış dolu savaştan uzak ortamlarda daha iyi yetişen çocuklar olduğunu görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.