Ders Notları

Siz olsaydınız insanların sanata gereken önemi vermesi için hangi çalışmaları yapardınız?

8. Sınıf Türkçe Siz olsaydınız insanların sanata gereken önemi vermesi için hangi çalışmaları yapardınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz olsaydınız insanların sanata gereken önemi vermesi için hangi çalışmaları yapardınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ben olsaydım insanların sanata gereken önemi vermesi için anaokuldan itibaren sanat konusunda bir ders ekleyerek dersi zorunlu hale getirerek ufak yaştan itibaren çocukların sanata gerekli önemi vermesini sağlardım.


Siz olsaydınız insanların sanata gereken önemi vermesi için hangi çalışmaları yapardınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sanata gerekli önemin verilmesi için ilk olarak insanların bilinçlendirilmesi ve sanatın bir millet için ne denli önemli olduğunun anlatılması gerekmektedir. Okullarda sanatla ilgili eğitici ve öğretici derslerin eklenerek sanatın tüm topluma yayılması sağlanması gerekir.

Ayrıca insanlara çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla sanatsal olarak insanların sanata çekilmesi ve sanatsal faaliyetlerin desteklenerek gelişmesi devlet eliyle sağlanması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben olsaydım sanata ve sanatçıya gerektiren önemi vermek amacıyla öncelikle vatandaşları bilinçlendirilirdim. Daha sonra çeşitli alanlarda kendini geliştirmek isteyen bireylere yardımcı olarak sanatın ve sanatçının yetişmesini destek verirdim. Gerekli olan birçok bölgeye sanatı yaş atabilecek ve kendini geliştirebilecek kurum kuruluşlar ve okullar açarak sanatçının iyi bir şekilde kendini geliştirmesini sağlar dım. Çünkü bir ülkede sanatçı ve sanatçıya verilen önem gerektiği şekilde verilirse o toplumda ilerleme yeniliklere açılma ve çeşitli alanlarda kendini diğer ülkeler gibi geliştirme gibi insana en sahip olacağı söylenebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.