Ders Notları

“Yazar olmak ister miydiniz?” ve “Eğer yazar olmak isteseydiniz hangi türde eserler meydana getirmek isterdiniz?”

6. Sınıf Türkçe “Yazar olmak ister miydiniz?” ve “Eğer yazar olmak isteseydiniz hangi türde eserler meydana getirmek isterdiniz?” konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evet, bende yazar olmak isterdim. Bu Dünya’ da belirli bir sonra ayrılacak ve öleceğiz. Öldükten sonra bile hatırlanmak ve eserler bırakarak adımın yaşamasını istiyorum. Hiçbir insan öldükten sonra unutulmak ve yok olmak istemez. Bu istek insanın doğasında olan sonsuzluk istediğidir.
Eğer yazar olsaydım roman ve hikayeler şeklimde kitaplar yazardım. Bu kitapların içerisine hayal dünyamı ve kendi yaşadıklarımı saklar , ümit ve hayal kırıklarımla her romanda yeniden yaşardım. Duygularımı ifade etmenin ve gizli perde arkasından Dünya’ma bu şekilde ışık tutmak isterdim. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir yazar olmayı kim istemez ki. Yazarlar duygularını ve düşüncelerini kitaplarında ve yazmış olduklarını da ifade ederler hem kendi düşüncelerini yansıtır hem de bir sanata nokta koyarlar. Yazarlar yazmış olduğu kitaplar ve yazmış olduğu şiirler Ayrıca yapmış olduğu çalışmalarla çok önemli sanatçılar olduğunu söyleyebiliriz eğer bir yazar olsaydı birçok konuyu ele yapabilirdik anlatma uslubumuz yazıp durun biz ve anlatacağımız hikayeler ve romanlarla bir yazar olumlu zaman okuyucularımıza ilgisini çekebilir ve bu alanda kendimizi geliştirebilir dik.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.