Ders Notları

Bir bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden?

5. Sınıf Türkçe Bir bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde bir bilim insanı olmak isterdim. Çünkü bilim insanı olarak insanların günlük hayatında ihtiyaç duydukları konular hakkında çalışma yaparak insanların rahat bir şekilde yaşamlarını sürmesine yardımcı olabilirdim. İşte bu nedenle bilim insanı olmak insanlara yardım etmek için büyük bir fırsat olarak görüyorum.


Bir bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir bilim insanı olmak insanların ihtiyaç duydukları konular hakkında insanlara yardım etmek için ve insanların sorunlarını çözmek için çok büyük bir önem arz etmektedir.

Ben de insanlara yardım etmeyi çok sevdiğimden dolayı bir bilim insanı olmak isterdim. Bilim insanı olarak insanların hastalıkları konusunda çareler Arar ve İnsanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürmesi için birçok icat yapardım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Araştırmayı gözlemlemeyi, yeniliklere özen gösteren fen ve matematik alanında başarılı olan tüm insanlar bilim adamı olmak isterler çünkü bilim adamları birçok alanda insanların hayatını kolaylaştırır özellikle teknolojik ve sağlık alanında yapılan araştırmalar insan hayatına ciddi şekilde etkilemektedir. Bilim adamları bir çok araştırmalar yaparak çeşitli alanlarda kendilerini geliştirirler birçok çocuk birçok insan bilim adamı olmak ister çünkü yeni şeyleri hayata geçirmek ve bu alanda insanların kullanımını görmek onları mutlu eder sağlık alanında yapılan birçok bilimsel araştırmalar uzay alanında yapılan bir çok araştırmalar ve günlük hayatımızda kullandığımız beslenme barınma ve kullandığımız eşyalar da icatlar yapmak ve yenilikler yapan bilim adamlarının işidir bizler de bunları gördüğümüz özenir ve bilim adamı olmak isteriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.