Ders Notları

Size göre başarılı bir mucitte bulunması gereken özellikler neler olmalıdır?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Size göre başarılı bir mucitte bulunması gereken özellikler neler olmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size göre başarılı bir mucitte bulunması gereken özellikler neler olmalıdır? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Mucit temelde insanların hayatlarını kolaylaştırmak gereksinimlerini karşılamak daha iyi bir yaşam ortamı sunmak amaçlar buluşlar aynı zamanda bir kimsenin akıl ve deneyimlerinden faydalanarak daha önce hiç bir kimse tarafından ortaya konulmamış olması gereken kişinin kendisine ait ilk defa yapılmış orijinal olan üründür.


Size göre başarılı bir mucitte bulunması gereken özellikler neler olmalıdır? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Mucitlerin bazı özellikleri vardır Bunlar insanlığa yardım etmek için bir şeyler kazandırmak için hayatları boyunca araştırma yaparlar araştırma yaparken sabır ve hayal dünyaları geniş olmalıdır deneyimli çalışkan Ve kolaylıkla pes etmeyen bir karakterleri olmalıdır bir buluş ortaya koyan mucit insanların yararına yardımcı olacak insanlığa fayda sağlayacak nitelikli ürünler yaratması gerekir deneyimleri onları hiçbir şekilde yıldırma malı sabırla defterine ilerlemeleri gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Başarılı bir mucitte bulunması gereken özellikler araştırmacı olması deneyimli olması yapacağı buluşlarda örnekler vererek uygulaması deneyimlenmesi ve yaptığı buluşları deneyerek insan hayatına uygulaması gerekir. Bir mucit sevdiği işi yaptığı zaman başarılı olur.mucitler yapmış oldukları icat ve buluşlar ve günlük hayatımızı kolaylaştırıyor hastalıklara şifa buluyor ve birçok araştırmalarla insan hayatına yön verebiliyorlar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.