"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin." sözü Mustafa Kemal Atatürk'ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

8. Sınıf Türkçe “Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün bilimsellik özelliğini yansıtıyor.


“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün bilimsellik ve akılcı özelliğini yansıtıyor.

Çünkü bu söz bizlere sürekli olarak insanların yanına bileceğini ancak bilim ve fennin sürekli olarak kendini yenilediği ve doğruyu hakkatü yol gösterici olarak gösterenlere rehberlik edeceğini açıklamaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!