Ders Notları

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.

8. Sınıf Türkçe “Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün bilimsellik özelliğini yansıtıyor.


“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi özelliğini yansıtıyor? Açıklayınız.konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.” sözü Mustafa Kemal Atatürk’ün bilimsellik ve akılcı özelliğini yansıtıyor.

Çünkü bu söz bizlere sürekli olarak insanların yanına bileceğini ancak bilim ve fennin sürekli olarak kendini yenilediği ve doğruyu hakkatü yol gösterici olarak gösterenlere rehberlik edeceğini açıklamaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk Türk toplumundaki gençleri ve bilim alanında yapmış oldukları çalışmaları tıp alanında hekimlik alanında yapmış oldukları gelişmeleri ve tedavileri çok güvenilir bu alanda onların vermiş olduğu tedavileri esas alır ve bunların sözleriyle ifade ederdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün eğer hastalanırsam beni Türk hekimlerine emanet ediniz sözünden anlaşıldığı gibi Türkiye iklimlerinde vermiş oldukları tedavilere oldukça güvenirdi. Ayrıca bilim alanında yapmış oldukları çalışmalara da aynı şekilde güvenilir ve bunları esas alarak sözlerinde bunu ifade ederdi

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.