Ders Notları

Size adil davranılmazsa neler hissedersiniz? Açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Size adil davranılmazsa neler hissedersiniz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size adil davranılmazsa neler hissedersiniz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Biri bana adil davranmazsa üzülür sıkılır ve kendimi kötü hissettim ifade edebilirim.

Bana Adil davranmayan kişiye karşı sürekli olarak hak mücadelemi verir ve haklılığımı kanıtlayarak karşıdakinin Bu yapmış olduğu davranışın kötü olduğunu gösteririm.


Size adil davranılmazsa neler hissedersiniz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Biri bana Adil davranmak da ya kendimi kısıtlanmış hisseder üzülür sıkılır ve Çok karamsar olurum.

Ancak bu duygular Beni Adalet anlayışından alıp koymaz ve bana adaletsiz bir şekilde davranan kişi karşısında bütün yolları deneyerek onun Bu yapmış olduğun yanlış olduğunu göstererek acil bir şekilde hakkımı alarak ona karşı bu yapmış olduğunu yanlış olduğunu söylerim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bize adil davranılmazsa elbette ki çok ve üzülürüz. Adilli davranıldığı zaman hak ve özgürlüklerimizi Derince faydalanır güvenilir ortamlarda Yaşar ve inandığımız ya da yalan söylemediğini bilmediğimiz insanlarla iyi ilişkiler kurarız. Bir arkadaşımız bize adil davranmadın zaman elbette ki onda güven duygusu hissetmeniz ve ona her zaman güvenmeyin Adalet her toplumda benimsenmesi gereken en önemli ahlaklı davranışlardan biridir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.