Ders Notları

Size iyilik yapıldığında neler hissedersiniz?

3. Sınıf Türkçe Size iyilik yapıldığında neler hissedersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size iyilik yapıldığında neler hissedersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Birisinin bana bir yardımı dokunduğunda, maddi manevi ihtiyaç anında destek olduğunda bana kendimi yalnız hissettirmedikleri için çok mutlu olurum.

Hem iyilik yaptıkları için hemde beni ne kadar sevdiklerini anladığım için onlara çok teşekkür ederim. İyilik insanlar arasındaki sevgi bağını güçlendirir.


Size iyilik yapıldığında neler hissedersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İyilik kavramı hayatımızın hemen her yerimde karşımıza çıkar. Hayatımız boyunca bize iyi bir insan nasıl olabiliriz, neler yapabiliriz, nasıl daha duyarlı oluruz evde annelerimiz tarafından okulda da öğretmenlerimiz tarafından  bize aşılanan bir davranıştır.

Kötü niyetli, bencil, açgözlü insanlar hayatlarında hiç bir zaman sevilmezler. İyilik, iyi niyetli olmak insanlarla aramızdaki bağları güçlendirir ve sevgi bağımızı oluşturur.

Ben akraba, arkadaş yada çevremdeki insanlardan iyilik gördüğüm zaman çok mutlu oluyorum. Onların sevgisini kazanmışım ki onlarda bana bu şekilde bir davranışta bulunda diye sevinirim. O insanlarla aramda olan güven bağı ve sevgi bağı güçlenir. Bende karşılığını verebilmek için o insanları mutlu etmek ihtiyaç anında yanlarında olabilmek için elimden geleni yaparım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyilik yapmak bizi mutlu eder. İyilik yaptığımı zaman birbirimize karşı olan iyi duygularımız pekişir. İyilik yapıldığı zaman ahlaki duygular artar. İyilik yardımlaşmanın en güzel örneklerinden biridir. Bir toplum içinde yapılan iyilikler pozitif duygular arttırır. İyilik karşılıksız bir şekilde yapılmalıdır. İyilik yaptığın zaman diğer güzel iyilikleri ve güzel duyguları arkasından peş peşe gelir. İyilik Türk toplumunda benimsenen ve oldukça yapılan bir ahlaki davranıştır. Karşımızdaki insana iyilik yaptığımı zaman huzur ve sevinç duyarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.