Ders Notları

Posta güvercinleriyle mektup göndermeden önce nelere dikkat edilirdi?

6. Sınıf Türkçe Posta güvercinleriyle mektup göndermeden önce nelere dikkat edilirdi?  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Posta güvercinleriyle mektup göndermeden önce nelere dikkat edilirdi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Koku ve yön bulma duyularındaki hassasiyet nedeniyle eğitilip iletişim aracı olarak kullanılmışlardır. Nereye giderse gitsin evinin yolunu bulabilirler bu özelliğinden dolayı posta güvercini olarak kullanılmaya başlanmıştır Posta güvercini olmadan önce eğitimlerden geçerler.


Posta güvercinleriyle mektup göndermeden önce nelere dikkat edilirdi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yazının icadı ve güvercinlerin yön bulma konusunda başarıları fark edildikten sonra kullanılmaya başlanmıştır. Posta güverciniyle mektup gönderilmeden önce dikkat edilecekler.

  • Önce eğitimle kademe kademe uçabileceği mesafe arttırılırdı.
  • Aç karnına eğitilir yuvasına vardığında kendisini hazır yemek beklerdi böylece yolda dikkatinin dağılması önlenirdi.
  • Taşımayacağı yükten fazlası ve ona zarar verebilecek eşyaların gönderilmesinden kaçınılırdı.
  • Fırtınalı ve yağmurlu havalarda gönderilmezdi.
  • Gönderilecek mesaj iyi hazırlanmalıydı. Kısa ve öz olmalıydı.
  • Mesajın karşıya ulaşması için ikinci bir güvercin daha yollanırdı.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Eskiden iletişim kurmak için kullanılan güvercinler eğitimli hayvanlardi. Bu hayvanlar özenle seçilerek koku alma yön bulma gibi özellikler benimsetirlerdi. Günümüze iletişim daha kolay ve daha hızlı bir şekilde teknolojik araç gereçler sayesinde yapılabiliyor. Giden özellikle insanlar iletişim kurmak için uzakta bulunan insanlara Elçi göndererek mesajlarını yazarlardı. Farklı iletişim yolları hem zor hem de ulaşımda güçlük karşılanan yollardı. Günümüzde ulaşabileceğimiz insanlara rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz Ayrıca insanlarda haberleşebilir biliyor bilgi eğitim ve temel birçok bilgiyi rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz

  2. Aslında işin özü posta güvercini eğitimi, hep merak etmişimdir bu posta güvercini nasıl eğitilir diye. Sonunda bu sorunun yanıtını internette bulduğuma çok sevindim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.