Ders Notları

Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır? Açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Benzerlikler: İkisi de yazılı iletişim aracı olarak kullanılır ve geri dönüş alabiliriz. Yazan kişi ve gönderilen kişiler bellidir.

Farklılıklar: Mektup elektronik postaya göre daha geç ulaşır. Mektuplar el yazısı kullanılırken elektronik postalarda dijital harfler kullanılır.


Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Benzerlikler: Yazılı iletişim aracı olarak kullanılır. Karşı tarafa duygu düşünce isteklerimizi iletebiliriz. İkisinde de gönderen ve alıcı kişiler belirlidir. Mektup ve elektronik postalara gönderilen kişiden geri cevap yazılabilir.

Farklılıklar: Mektuplar karşı tarafa elektronik postaya göre daha geç ulaşır. Mektup yazılırken kişi el yazısını kullanırken elektronik postalar dijital ortamda yazılır. Mektubun ulaşması için aracıya ihtiyaç duyarken elektronik postalarda aracı ihtiyacı yoktur. Mektubun ulaşım süresi hava koşullarına bağlıdır. Elektronik posta için sadece internete bağlı olmamız yeterli. Mektup yazarken o an yaşadığımız duyguları çizimler yaparak karşı tarafa ulaştırabiliriz elektronik postalarda bu mümkün değildir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mektupla elektronik postanın arasındaki farkı örneklemek ve ifade etmek istersek mektup yazdığımız bir yakınımız ayvaya ulaştırmak istediğimiz bir mektubu çok uzun sürede ulaşabildiğiniz söyleyebiliriz Ayrıca mektupla yazmış olduğumuz duyguları kısa bir şekilde elektronik posta ile gönderebiliriz elektrik posta günümüze iletişim kaynaklarından biri olmakla beraber istediğimiz ve iletişim kurmak istediğimiz bir alanı kısa ve hızlı bir şekilde bize sunmaktadır zaten teknolojinin en büyük nimetlerinden biri ise teknolojik aletlerin hızlı ve kısa bir sürede ulaşıyor olmasıdır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.