Ders Notları

Son zamanlarda bilim alanındaki gelişmelerden dikkatinizi çeken birini arkadaşlarınıza anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Son zamanlarda bilim alanındaki gelişmelerden dikkatinizi çeken birini arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Son zamanlarda bilim alanındaki gelişmelerden dikkatinizi çeken birini arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Son zamanlarda bilim alanındaki gelişmelere dikkat çekerek Mehmet Öz yapmış olduğu araştırmalar sonucunda vücut içerisinde yer alan mikroorganizmaları kolay bir şekilde tespit ederek kanserli hücreleri önleyebilmek gibi bir çalışma yaparak ödül aldığını ifade etmemiz ve örnek vermeniz doğru olacaktır.


Son zamanlarda bilim alanındaki gelişmelerden dikkatinizi çeken birini arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Son zamanlarda bilim alanındaki gelişmeler dikkat ederek Aziz Sancar’ın hasarlı hücreler ile ilgili yapmış olduğu DNA çalışmaları ile beraber bu hasarlı hücrelerin onarılarak birçok genetik hastalığının önlenmesinde katkı sağladı ve bu sayede Nobel  Ödülü  aldığını söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. bence çok olmuş çoooook teşekkür ederim ama keşke kopyalayabilseydik çok daha güzel olacaktı buna eminim.

  2. Son zamanlarda bilim adamlarının yapmış olduğu en büyük çalışmalardan biri günümüzde 100 yılda bir gelebilen salgın hastalıklardan biri olan koronavirüsün aşısının bulunması ve tedavisinin yapılarak iyileşen hastaların çoğalması örnek olarak verilebilir. Koronavirüs hastalığı salgın bir hastalık olduğundan dolayı dünyada hızlı bir şekilde ilerlemiş bu alanda çok kısa bir sürede yapılan araştırmalara göre bulunan aşılar sayesinde tedaviler yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.