Ders Notları

Biz de dedemizle olan bir anımızı sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Biz de dedemizle olan bir anımızı sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Biz de dedemizle olan bir anımızı sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dedemle ilgili bir anım dedemle beraber bir gün beraber bayram namazına gittik burada insanlarla bayramlaşarak  bayram namazını Eda ettik beraber bayramlaştık Tan sonra eve ninemin yanına geldik burada Annemle beraber bayramlaştık ve birçok hediye ve bayramlık karşı kadar hep bir sürü param oldu.


Biz de dedemizle olan bir anımızı sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dedem de beraber bir gün köyde tarlaya giderek burada üzüm toplamak istedik üzüm toplarken anneler ölmüş olan bir tavşan yavruları gördük Bu tavşan yavrularını alarak eve götürdük eve götürdüm tavşan yavrularını süt vererek besledik. Artık tavşanlar büyüdü ve onları tarlaya geri bıraktık. Artık ne zaman tarlaya gidersek gidelim tavşanlar yanımıza hızlıca geliyorlardı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dedelerimiz çifte tecrübeler edindik lerinden dolayı biz sorunlarına çeşitli bilgiler vererek bizleri hayata hazırlayan ve bunu da birçok etkileri olan büyüklerimiz dir. Dedelerimiz de beraber çeşitli oyunlar oynar maniler dinler ve hoş vakit geçirebiliriz.dedelerimiz bizi kırmaz her istediğimizi yapar ve bize devamlı güleryüzlü merhametli ve şefkatle yaklaşırlar. Bizler de dedelerimize saygılı olmalı onların bir büyük olarak belirli ihtiyaçlarını karşılamalı onlara hoşgörülü ve nazik davranmamız gerekir.Örneğin bayramlarda tatillerde dedelerimizin yanına gitmek onların elini öpmek onların yanında bulunmak çok önemlidir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.