Ders Notları

Musiki hakkında neler biliyoruz? Sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Musiki hakkında neler biliyoruz? Sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Musiki hakkında neler biliyoruz? Sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Musiki belli bir çalgılar etrafında yapılan,  belli bir düşünceyi ifade edilen sözleri ve davranışları esas alan konuya musiki adı verilir. Musikiler dinsel düşünce Sen eğlence amaçlı gibi birçok konuda işlenerek insanların beğenisini toplamış ve toplum içerisinde yer almış olarak kabul edilmektedir.


Musiki hakkında neler biliyoruz? Sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Musiki; insanların düşüncesini ifade etmek amacıyla yapmış oldukları belli çalgılar çalınarak ve belli davranışlar yapılarak elde etmiş oldukları sanata musiki adı verilir.

Musiki sanatı insanların düşüncelerine göre dinsel bilimsel düşünce saat çevresel toplumsal eğlence gibi konularda Musiki sanatı icra edilerek insanların hayatta var olan duygularına seslenmek amacıyla musiki sanatı kullanılmıştır.

 Musiki sanatı ilahi Divan övgü eleştiri gibi konularda kullanılarak insanların çalgılar eşliğinde topluma empoze etmiş oldukları sanatsal yapıların genel ifadesi olarak kabul edilen müzik türü olarak ifade edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Musikidemek toplumda yaşamış insanların yaşam tarzlarından kaynaklanan sıkıntı üzüntü sevinç ve birçok hal ve davranışı ifade etmek amacıyla çalgılar eşliğinde bunun söylenerek ifade edilme şeklidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.