Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.) Mekke Dönemi’nde yaptığı davetlerle ilgili en çok dikkatinizi çeken ve sizi etkileyen husus ne oldu? Niçin?

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberimizin (s.a.v.) Mekke Dönemi’nde yaptığı davetlerle ilgili en çok dikkatinizi çeken ve sizi etkileyen husus ne oldu? Niçin? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberimizin (s.a.v.) Mekke Dönemi’nde yaptığı davetlerle ilgili en çok dikkatimi çeken şey, davetin önce gizli yapılması daha sonra halka duyurulmasıdır. Yemek daveti vererek ve insanları ikna ederek çok güzel yaklaşımlar yapmıştır.  İşkenceler ve bu kadar büyük makam, mal tekliflerine rağmen kabul etmemesi de büyük samimiyetini gösterir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesselam Mekke’de bulunan insanlara her zaman doğruluğu ulaştırmak dikme bir Allah’a olan inançlarını artırmak İslam’ın hak din olduğunu anlatmak amacıyla her zaman mücadele etmiş emek harcamış ve insanları doğru yola ulaştırmak için her zaman güzellikle iyilikle yaklaştığını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.