Ders Notları

Orta Asya’nın coğrafi özelliklerinin, buradaki Türklerin yaşamı üzerindeki etkilerini açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Orta Asya’nın coğrafi özelliklerinin, buradaki Türklerin yaşamı üzerindeki etkilerini açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Orta Asya etrafı yüksek dağlarla çevrili gündüzleri sıcak geceleri soğuk bitki örtüsü Bozkır olan Çorak verimsiz bir arazidir. Bundan dolayı Türkler Göçebelik yaparak hayvanlarına otlak bulmak amacıyla sürekli göç haldedirler. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sosyal bilgiler ders kitabımizda yer alan ödevlerimizi yapmak istediğimiz zaman tüm bilgilerle beğenerek takip ettiğimiz ve araştırma ödevlerimi de sosyal bilgiler yazılı mızda ve sosyal bilgiler dersindeki tarihi konularda coğrafi konularda öğrenmek istediğimiz günlük hayatta ilgilendiren konuları Forum sayfası dedi cevaplarında bulabiliyorum bu siteyi abone olduktan sonra Iğdır derslerimde başarılıyım eskiden Türkçe dersinde matematik dersinde anlamadım konularda eksik kalıyordum artık bu siteye bakarak buradaki cevaplar ve bilgiler sayesinde ödevlerimi hem kolay bir şekilde tamamdır hem de ödevlerimi severek yapıyorum hem de diğer ödevlerimi ne zaman ayıra biliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.