Ders Notları

Türklerin Orta Asya’dan göç etmesinin nedenlerini yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türklerin Orta Asya’dan göç etmesinin nedenlerini yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türklerin Orta Asya’dan göç etmesinin nedenlerini yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Türklerin Orta Asya’dan göç etmelerinin sebepleri nüfusun artması iklim şartlarının sertleşmesi kuraklığın artması kendi aralarında kavimlerle olan mücadeleleri Türklerin cihan mahkumiyet Arzuları.


Türklerin Orta Asya’dan göç etmesinin nedenlerini yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap : Orta Asya’dan Türklerin göç etmesinin sebepleri iklim iklim değişikliği ve kuraklık Türkler hayvancılıkla uğraşan bir topluluktu kuraklık otlakların kurulmasına sebep olmuştur hayvanların ortak bulmak için Türkler göçmek zorunda kalmışlardır.

Türklerin göç etmesinin sebeplerinden bir tanesi de salgın hastalıkların yaşayışı şekilde etkilemiştir Türk boyları arasında çıkan kan davaları anlaşmazlıklar Türklerin göçleri ne sebep olmuştur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türklerin Orta Asya’ya göç etmesi burada İslamiyeti yayması yeni topraklara sahip olması anlamına gelmekteydi.Türkler orta Asya’ya göç etmelerinin sebebi yeni topraklara ve burada hakimiyetlerini en güzel şekilde kurma hayallerine bir adım daha yaklaşmış lardır ayrıca Türkler yapmış oldukları birçok Savaş da topraklarını genişletir meyi ve hüküm sürmeye devam etmişlerdir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.